Compex – najczęściej zadawane pytania

Jak działają elektrostymulatory Compex? Kto powinien skorzystać z elektrostymulatorów Compex? Jakie korzyści wiążą się z wykorzystaniem elektrostymulatorów Compex? Czy elektrostymulatory Compex są bezpieczne? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszym najnowszym wpisie, do którego zapraszamy już teraz.

Czytaj więcej

Aparat na haluksy – jaki wybrać ?

Współcześnie jedną z najczęściej występujących dolegliwości stóp są haluksy. Określane mianem choroby cywilizacyjnej, haluksy mogą wpłynąć na pogorszenie naszego komfortu życia – chodzi przy tym nie tylko o względy wizualne, ale również (przede wszystkim!) o dolegliwości bólowe, które haluksom zwykle towarzyszą.

Czytaj więcej

Jaką ortezę stawu kolanowego wybrać, aby nie rezygnować z aktywności fizycznej latem?

Lato w pełni. W końcu przyszedł czas na korzystanie z jego uroków! Szczególnie sprzyja temu wakacyjny wyjazd lub nawet przedłużony weekend. Piesze wędrówki, jazda na rowerze, rolkach, Nordic Walking, granie w tenisa czy w siatkówkę na plaży. Wybór aktywności fizycznych, jakie możemy podjąć latem jest naprawdę imponujący. Co jednak, gdy przeszliśmy kontuzję i obawiamy się, jak te wszystkie przygody wpłyną na staw kolanowy?

Czytaj więcej

Haluksy – co warto o nich wiedzieć? Leczenie i profilaktyka

Haluksy to nie tylko problem estetyczny. Z czasem oprócz niemożliwości dobrania obuwia może pojawić się także ból i problemy z poruszaniem się. I choć schorzenie to może dotyczyć osób w różnym wieku, istnieje wiele sposobów na to, aby po pierwsze zapobiegać, a po drugie leczyć koślawość dużego palca. Jak więc odpowiednio zadbać o swoje stopy i jak rozpoznać haluksy?

Czytaj więcej

Technologia FourcePoint w ortezach DonJoy

Funkcjonalne ortezy stawu kolanowego z regulacją kąta zgięcia i 4-punktowym systemem podparcia pomogły już wielu osobom, a zainteresowanie nimi w dalszym ciągu rośnie. Jest to naturalna konsekwencja ich skuteczności, popartej badaniami naukowymi i mnóstwem zadowolonych pacjentów.

Czytaj więcej

Jak zabezpieczyć kolano podczas jazdy na nartach?

Jazda na nartach, tak jak wiele innych sportów, niesie ze sobą ryzyko wystąpienia kontuzji, zwłaszcza kontuzji kolana. W razie jej wystąpienia konieczna jest wizyta u specjalisty, a także zastosowanie odpowiedniej rehabilitacji i wsparcia dla uszkodzonego kolana. Jak dobrać ortezę i na co warto zwrócić uwagę?

Czytaj więcej