Compex – najczęściej zadawane pytania

Jak działają elektrostymulatory Compex? Kto powinien skorzystać z elektrostymulatorów Compex? Jakie korzyści wiążą się z wykorzystaniem elektrostymulatorów Compex? Czy elektrostymulatory Compex są bezpieczne? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszym najnowszym wpisie, do którego zapraszamy już teraz.

Jak działają elektrostymulatory Compex?

Elektrostymulator Compex to urządzenie, które wykorzystuje impulsy elektryczne do pobudzania mięśni. Dzięki impulsom w stymulowanych partiach mięśniowych dochodzi do skurczów – ciało pobudzane jest do pracy niejako niezależnie od naszej woli. Elektrostymulacja daje efekty podobne do treningu z tego względu, że nasze mięśnie nie są w stanie odróżnić dobrowolnego skurczu od tego, który wywoływany jest za pomocą elektrostymulatora.

Kto powinien skorzystać z elektrostymulatorów Compex?

Zakres zastosowania elektrostymulatorów Compex jest bardzo szeroki. Nad wykorzystaniem urządzeń stymulujących powinni zastanowić się w szczególności sportowcy zainteresowani urozmaiceniem cyklu treningowego. Należy również pamiętać, że elektrostymulacja jest powszechnie stosowaną metodą łagodzenia bólu, np. w obrębie pleców, karku czy kończyn. Z tego względu elektrostymulatory Compex okażą się niezwykle cenną pomocą w toku różnego rodzaju rehabilitacji, np. po przebytej operacji. W kontekście zastosowań leczniczych warto dodać, że elektrostymulatory Compex mogą być wykorzystywane po to, aby podtrzymać aktywność mięśni, gdy z przyczyn zdrowotnych ćwiczenia są niemożliwe.

Jakie korzyści wiążą się z wykorzystaniem elektrostymulatorów Compex?

Użycie elektrostymulatorów Compex wiąże się z szeregiem korzyści, które zależne są od celów, jakie zamierzamy zrealizować w trakcie stymulacji. Jeśli chodzi o kwestie lecznicze, należy zaznaczyć, że elektrostymulacja może prowadzić do redukcji dolegliwości bólowych oraz zabezpieczenia odnerwionych mięśni przed ewentualną degeneracją. W przypadku osób zdrowych skutkiem elektrostymulacji jest zwykle zwiększenie masy mięśniowej, poprawa wyglądu sylwetki, rozbicie cellulitu, spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej czy też zwiększenie odporności organizmu.

Czy elektrostymulatory Compex są bezpieczne?

Elektrostymulatory Compex są całkowicie bezpieczne, a ich wykorzystanie jest niezwykle korzystne dla naszego organizmu. Stwierdzenie to należy obwarować dwoma zastrzeżeniami. Po pierwsze, musimy pamiętać o tym, że w wyniku elektrostymulacji mięśnie wykonują pracę zbliżoną do tej w trakcie tradycyjnego treningu siłowego. Z tego względu powinniśmy zapewnić im czas na regenerację – bez regeneracji stymulacja okaże się nieefektywna czy wręcz szkodliwa. Po drugie, należy mieć na uwadze, by nie umieszczać elektrod elektrostymulatora w miejscach, w których impulsy oddziaływałyby na najważniejsze organy naszego organizmu (np. serce, mózg i płuca).

Jak dobrać program elektrostymulatora Compex?

Elektrostymulatory Compex zapewniają stymulację w kilku trybach przystosowanych do realizacji różnych celów takich jak: trening, rehabilitacja, regeneracja czy łagodzenie bólu. Nasze zadanie sprowadza się zatem do wyboru interesującego nas trybu oraz jego intensywności. Należy pamiętać, by zacząć od niskiego nasilenia impulsów, aby przyzwyczaić ciało do nowego bodźca. Z czasem powinniśmy zadbać o to, by stymulacja była intensywniejsza – wówczas zapewnimy naszym mięśniom odpowiedni poziom pobudzenia.

O jakiej porze dnia korzystać z elektrostymulatora Compex?

Jeśli zamierzamy wykorzystać elektrostymulatory Compex do celów leczniczych, sposób ich użycia należy przedyskutować z lekarzem lub rehabilitantem – to specjalista powinien zdecydować, kiedy powinniśmy stosować stymulację. Jeśli natomiast chcemy, by stymulacja uzupełniła nasz codzienny trening, odpowiedź na pytanie, o jakiej porze dnia korzystać z urządzenia, zależy od tego, o jakiej porze zwykle wykonujemy trening. Jeśli u danej osoby nie występują szczególne przeciwwskazania zdrowotne, nie ma przeszkód, by elektrostymulację stosować tak rano, jak i wieczorem.