O nas

Sprzęt rehabilitacyjny, medyczny i ortopedyczny – Medicast

Nasza firma – Medicast Sp. z. o. o. – powstała w 1994 r. Od początku jej istnienia, celem przyświecającym nam w codziennej pracy jest dostarczenie klientom sprzętu medycznego, który mógłby wesprzeć ich w procesie powrotu do zdrowia. Cel ten realizujemy, wprowadzając na rynek coraz nowsze produkty i nieustannie podwyższając standard obsługi. Wieloletnie doświadczenie poparte zaangażowaniem sprawiło, że staliśmy się jednym z największych dystrybutorów produktów ortopedycznych w Polsce. Proponowany przez nas sprzęt rehabilitacyjny jest powszechnie wykorzystywany przez lekarzy, fizjoterapeutów i pacjentów. Do klientów, korzystających z naszych usług, należą również przedsiębiorcy zajmujący się rehabilitacją, medycyną sportową, odnową biologiczną czy szeroko pojętym sportem. Działalność, którą prowadzimy, obejmuje teren całej Polski. Jej podstawą jest współpraca z największymi sklepami medycznymi i ortopedycznymi.

Jaka wartość jest dla nas nadrzędna?

Drogowskazem dla działań, które podejmujemy, są przyjęte przez nas wartości. Naczelne znaczenie ma dla nas poszanowanie zdrowia, dlatego swoje działania ukierunkowujemy na dostarczeniu sprzętu medycznego, stanowiącego wsparcie w procesie rehabilitacji. Celem osób, które doświadczyły urazów i uszczerbku na zdrowiu, jest zwykle powrót do pełnej sprawności. Samo wyleczenie dolegliwości może być z perspektywy tego celu niewystarczające – powrót do stanu sprzed choroby czy urazu wymaga wykorzystania specjalistycznego sprzętu medycznego. Przyjąwszy jako wartość kluczową zdrowie każdego człowieka, uczyniliśmy naszą misją zaopatrzenie klienta w taki sprzęt medyczny, który wesprze go w powrocie do kondycji, umożliwiającej czerpanie przyjemności z wykonywanych codziennie obowiązków zawodowych oraz aktywności fizycznej.

Misja firmy

Misją firmy Medicast jest zapewnienie najwyższego komfortu powrotu do zdrowia poprzez zaopatrzenie pacjenta w profesjonalny sprzęt ortopedyczny dający pewność odzyskania radości i satysfakcji z czynnej aktywności fizycznej i zawodowej.

Co zapewniamy naszym klientom?

W codziennej pracy dokładamy wszelkich starań, by współpraca z nami odbywała się w oparciu o przyjęte przez nas wartości i odzwierciedlała deklarowaną przez nas misję. Wszystkim naszym klientom zapewniamy:

  • specjalistyczny sprzęt uznanych światowych marek,
  • korzystne warunki współpracy,
  • profesjonalną obsługę,
  • opiekę wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych,
  • szybkość i rzetelność realizacji zamówień.

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, starając się zapewnić mu możliwie najbardziej dogodne warunki współpracy. Środkiem realizacji naszych starań jest odpowiednia komunikacja, której filarami są zasada wzajemnego szacunku oraz dbałość o zrozumienie potrzeb każdego klienta.

Co zawiera nasza oferta?

Nasze portfolio produktowe to starannie wyselekcjonowany i nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny. Jesteśmy wyłącznymi dystrybutorami marek DonJoy, Aircast i Procare – wiodących producentów produktów ortopedycznych, w tym stabilizatorów, ortez elastycznych czy mankietów do terapii zimnem. Oprócz tego w skład naszej oferty wchodzą należące do spółki Wellcast produkty marki Comfortia – w szczególności gorsety i ortezy przygotowane przy udziale specjalistów z zakresu ortopedii. Naszą ofertę uzupełniają produkty przeciwżylakowe o stopniowanej kompresji i I oraz II klasie kompresji, w tym rajstopy, pończochy i podkolanówki kompresyjne marek Convari i ANTISTRESS, elektrostymulatory Compex czy trenażery oddechowe POWERbreathe.

Wszystkim klientom, którzy chcą skorzystać z naszych usług, udzielamy wyczerpujących informacji na temat doboru sprzętu, jego użytkowania oraz najszybszej możliwości zakupu. W ramach usługi kontrahentom zapewniamy również materiały dotyczące zakupionych urządzeń. Ponadto na bieżąco informujemy zainteresowanych o aktualnej ofercie naszej firmy, a także refundacji NFZ dostępnych produktów.