Pasy lędźwiowo-krzyżowe i gorsety na kręgosłup

Leczenie urazów i przewlekłej choroby kręgosłupa wymaga wdrożenia odpowiednich metod terapii. Wiele z nich ma ścisły związek z rehabilitacją. Pasy ortopedyczne wraz z odpowiednim zestawem ćwiczeń wspomagają proces leczenia przewlekłych lub ostrych bólów odcinka lędźwiowo-krzyżowego.
Gorsety ortopedyczne zostały zaprojektowane w taki sposób aby poprawić komfort i wygodę pacjenta. Oferowane w różnych rozmiarach można dostosować do wzrostu, masy ciała, a także płci oraz wieku pacjenta. Szczegółowe ustalenia np. co do wyboru rodzaju pasa oraz okresu jego użytkowania, powinny zapaść po konsultacji z lekarzem nadzorującym proces leczenia.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Działanie pasów ortopedycznych

Istotną rolę w leczeniu urazów pleców i tułowia odgrywają również pasy tzw. sznurówki. To specjalny wariant stabilizatorów składający się z aluminiowych oraz kilku elastycznych stalek, które dopasowują się do kształtu ciała pacjentów. Głównym zadaniem stalek jest stabilizowanie odcinka lędźwiowo-krzyżowego. Ponadto posiadają one również pasy dociągowe, ułatwiające dopasowanie stalek i regulację kompresji. Stabilizatory kręgosłupa powinny spełniać wymagania stawiane wyrobom medycznym.

Refundowane stabilizatory kręgosłupa

Istnienie możliwość ubiegania się w NFZ o refundację kosztów zakupu pasów lędźwiowo – krzyżowych. Refundacja przysługuje dzieciom do 18 roku życia i ubezpieczonym osobom dorosłym.