Pasy lędźwiowo-krzyżowe i gorsety na kręgosłup

Leczenie urazów kręgosłupa wymaga wdrożenia odpowiednich metod terapii. Wiele z nich ma ścisły związek z rehabilitacją. Pasy ortopedyczne są jednym z kluczowych narzędzi służących temu, aby pacjent odzyskał pełną sprawność. Efektywna stabilizacja połączona z odpowiednim zestawem ćwiczeń pozwoli w sposób bardzo skuteczny przywrócić pacjentowi pożądane własności ruchowe i sprawność, którą cieszył się wcześniej. Rozwiązania jakie znalazły się na Medicast.pl pozwalają po zakończonym leczeniu funkcjonować tak jak kiedyś.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Zaawansowane gorsety ortopedyczne zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić użytkownikom nie tylko doskonałe leczenie, ale również maksymalny komfort i wygodę. Oferowane w różnych rozmiarach można bez problemu dostosować do wzrostu, masy ciała, a także płci oraz wieku pacjenta. Szczegółowe ustalenia w tym względzie muszą zapaść po konsultacji z lekarzem nadzorującym proces usprawniania. Kwestią otwartą jest również przedział czasowy noszenia gorsetów lub pasów.

Skuteczne pasy ortopedyczne i nie tylko

Istotną rolę w leczeniu urazów pleców i tułowia odgrywają również sznurówki. To specjalny wariant stabilizatorów składający się z kilku elastycznych stalków, które można płynnie dopasować do kształtu ciała pacjentów. Głównym zadaniem tych akcesoriów jest stabilizowanie odcinka piersiowo-lędźwiowego. Ponadto posiadają one również pasy dociągające, ułatwiające dopasowanie stalek. Wszystkie oferowane stabilizatory kręgosłupa spełniają wymagania stawiane sprzętowi medycznemu i mogą być swobodnie użytkowane przez pacjentów w różnym wieku.

Rekomendujemy zakup pasów ortopedycznych najbardziej cenionych marek, takich jak Comfortia i Prim. Są one chwalone przez specjalistów i polecane przez lekarzy jako akcesoria służące poprawie komfortu codziennego funkcjonowania pacjentów – nawet po bardzo poważnych urazach. Gorsety ortopedyczne wykonane są z wysokiej jakości miękkich i oddychających materiałów, dzięki czemu wygoda korzystania z nich jest wysoka. Łatwy schemat ich zakładania sprawia, że poradzą z tym sobie nawet laicy.

Refundowane stabilizatory kręgosłupa

Zachęcamy do składania zamówień na sznurówki oraz inne wyroby rehabilitacyjne dla tułowia jakie znalazły się w katalogu sklepu Medicast. Jesteśmy przekonani, że oferujemy Państwu produkty świetnej jakości, które będą stanowić doskonałe uzupełnienie terapii opracowanej przez specjalistów – lekarzy oraz rehabilitantów. Możliwość ubiegania się o refundację kosztów zakupu akcesoriów z puli NFZ przysługuje osobom ubezpieczonym – po więcej informacji w tym zakresie odsyłamy na właściwą podstronę.