Aparaty korygujące na haluksy

Nasze stopy są w ciągu dnia narażone na duże obciążenia. Większość z nas spędza dużą część dnia poza domem: w pracy, na uczelni, w szkole. W tym czasie nie mamy zwykle szansy, by choćby na moment pozwolić naszym stopom odpocząć. Znaczne obciążenia mogą wywoływać dolegliwości bólowe, a niekiedy również prowadzić do poważnych schorzeń takich jak np. tzw. haluksy.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Paluch koślawy – co to takiego?

Popularna nazwa haluks odnosi się do choroby zwyrodnieniowej, która w terminologii medycznej określa się jako paluch koślawy (łac. hallux valgus). W trakcie tej choroby duży palec odchyla się w stronę zewnętrznej krawędzi stopy, zaś kość śródstopia w stronę przeciwną. W efekcie dochodzi do deformacji stopy. Haluksy powodowane są przez szereg czynników, takich jak nadwaga, noszenie źle dopasowanego obuwia, unikanie ruchu czy predyspozycje genetyczne. Przyjmuje się, że najczęstszą przyczyną haluksów jest płaskostopie poprzeczne. Ryzyko wystąpienia schorzenia jest wyższe u kobiet niż u mężczyzn i rośnie wraz z wiekiem.

Aparat korekcyjny na haluksy – wyeliminuj ból

Oferowane przez nas aparaty korygujące haluksy umożliwią uśmierzenie bólu u pacjentów z paluchem koślawym. U wielu pacjentów stosowanie specjalnych aparatów przynosi spodziewany efekt – postęp choroby zostaje zatrzymany. Warto pamiętać również o tym, że aparaty na haluksy sprawdzą się znakomicie już po ewentualnej operacji, gdy konieczne będzie utrzymanie odpowiedniej pozycji stopy.

Aparaty na haluksy i dodatkowe osłony – dopasuj produkt do swoich potrzeb

Jako że choroba może mieć różny przebieg i rozwija się z czasem, ważne jest, aby zastosować odpowiednie środki leczenia w zależności od danej sytuacji. Zdając sobie z tego sprawę, oferujemy zróżnicowane produkty – każdy o nieco innym zastosowaniu. Szeroki zakres oferty pozwoli Klientowi dopasować aparat korekcyjny na haluksy do indywidualnych potrzeb. Zapraszamy do zakupów!