Podkolanówki, rajstopy i pończochy kompresyjne, przeciwżylakowe i przeciwzakrzepowe

Produkty kompresyjne, występujące najczęściej pod postacią rajstop, pończoch lub podkolanówek, stosuje się przy obrzękach nóg oraz niewydolności żylnej. Ich celem jest przyniesienie ulgi w bólu nóg, redukcja odczuwanego dyskomfortu, zmniejszenie opuchlizny oraz pomoc w leczeniu schorzeń związanych z zaburzeniami żylnymi kończyn dolnych. W ofercie sklepu Medicast znaleźć można liczne produkty o działaniu uciskowym, w tym pończochy przeciwzakrzepowe, rajstopy przeciwżylakowe oraz buty do drenażu limfatycznego. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Wyświetlanie 1–12 z 27 wyników

Wyświetlanie 1–12 z 27 wyników

Kiedy warto zaopatrzyć się w produkty uciskowe?

Noszenie rajstop lub pończoch przeciwżylakowych poprawia krążenie krwi w żyłach wskutek delikatnego, ciągłego uciskania nóg. Kompresyjne rajstopy i pończochy zalecane są w terapii pacjentów, u których występuje ryzyko żylaków, ponieważ produkty te przyczyniają się do leczenia zaburzeń w obrębie funkcjonowania naczyń krwionośnych nóg.

Stosowanie kompresyjnych rajstop na żylaki bywa zalecane przez lekarza w kontekście określonych schorzeń, jednak po produkty te mogą sięgać także osoby, które zauważyły u siebie pierwsze objawy (tzw. „pajączki”), obawiające się pojawienia się problemów z żylakami w przyszłości, bądź też chcące zadbać o komfort nóg.

Pończochy przeciwzakrzepowe – przeciwdziałanie gromadzeniu się krwi

Profil uciskowy, w jaki wyposażone są pończochy przeciwzakrzepowe, sprawia, że mogą one przeciwdziałać gromadzeniu się krwi i jej zastojowi. Dzieje się tak dzięki zwiększeniu prędkości krwi i poprawie jej przepływu w obrębie żył. Stosowanie tego typu pończoch zaleca się m.in. osobom z otyłością, pacjentom unieruchomionym w wyniku urazu lub operacji, osobom cierpiącym na niewydolność serca oraz żylaki. W ofercie sklepu Medicast znaleźć można wysokiej klasy pończochy przeciwzakrzepowe marki VenaPure. Dostępne są w wielu różnych modelach, które można dopasować według indywidualnych preferencji. Szeroka paleta rozmiarów pomoże w doborze idealnej pary.

Buty do drenażu limfatycznego – kompresja przez masaż

W naszym sklepie internetowym, oprócz popularnych pończoch i rajstop uciskowych, dostępne są także inne produkty o działaniu kompresyjnym, takie jak na przykład buty do drenażu limfatycznego przeznaczone do użytkowania przez sportowców i terapeutów. Na czym polega ich działanie? Wykorzystując metodę sekwencyjnej kompresji mięśni, charakterystyczna nogawka masuje kończynę, co pozwala na poprawę jej ukrwienia i regenerację mięśni po wysiłku. Buty do drenażu limfatycznego Compex Ayre wpływają na usprawnienie przekazu składników odżywczych do komórek oraz sprawia, że organizm jest szybciej gotowy na kolejną dawkę wysiłku fizycznego.