Pończochy przeciwzakrzepowe

Tylko pończochy VenaPure® zapobiegają czynnikom z Triady Virchova i oferują optymalny, zgodny ze Złotym Standardem, profil ucisku, co wraz z odpowiednio dobranym rozmiarem gwarantuje skuteczną ochronę. Pończochy przeciwzakrzepowe VenaPure® mają za zadanie przeciwdziałać gromadzeniu się krwi w zastoju (poprzez zwiększenie prędkości krwi w żyłach), co jak wskazano, powoduje rozszerzanie się żył oraz uszkodzenie śródbłonka.
Camerota et al. (1989) w swojej publikacji przedstawił wyniki pomiarów rozszerzenia żył u pacjentów poddanych zabiegowi wszczepienia endoprotezy biodra, które pokazały, że u wszystkich pacjentów z najszerszym rozszerzeniem żylnym (>20%) wystąpiła zakrzepica żył głębokich (ZŻG.)
Coleridge-Smith i Scurr (1990) wykazali ponadto wystąpienie rozszerzenia żylnego u pacjentów poddanych ogólnym zabiegom chirurgicznym. Wykazali oni, że przed zakończeniem zabiegu żyły mięśnia brzuchatego łydki były rozszerzone o 22-28%.
Profil ucisku zastosowany w pończochach VenaPure® został zaprojektowany zgodnie ze Złotym Standardem opracowanym przez Singel w 1975 roku co, jak wykazały badania, zwiększa średnią prędkość przepływu krwi w żyłach o 125%.
Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa (ŻChZZ), zwana „cichym zabójcą” jest w dalszym ciągu przypadłością powszechną, kojarzoną ze znaczną liczbą zachorowań i wysoką śmiertelnością. Powszechnie przyjmuje się, że wystąpienie przynajmniej dwóch z trzech charakterystycznych czynników wskazuje na predyspozycję Pacjenta do tej choroby i są to:- zastój żylny- nadmierna krzepliwość- uszkodzenie ścian naczyń.
Wskazania do stosowania podkolanówek i pończoch przeciwzakrzepowych VenaPure:- osoby w wieku powyżej 40 lat- osoby z otyłością- pacjenci unieruchomieni wskutek operacji, urazu lub choroby (zwłaszcza przebywający na oddziałach ortopedia i chirurgia)- pacjenci z niewydolnością serca- osoby cierpiące na żylaki- osoby stosujące terapię hormonalną- pacjenci poddający się zabiegom urologicznym lub ginekologicznym- pacjenci z niewydolnością zastawek- pacjenci z nadmierną krzepliwością wywołaną poprzez chorobę zasadniczą- osoby z dziedzicznymi lub nabytymi zaburzeniami krzepliwości- pacjenci chorujący na nowotwór złośliwy- kobiety w ciąży oraz połogu.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.